
Фасадні роботи
Традиційними матеріалами утеплення фасадів є:
- пінопласт
- скловата
Пінопласт - це продукт спінювання пластмаси, що складається на 90% з повітря і на 10% з самого полімеру. Завдяки такій структурі він характеризується низькими показниками теплопровідності. З утеплювачів має найнижчу ціну, легко ріжеться і монтується.
Скловата - це волокнистий матеріал, при виготовленні якого, використовуються відходи скляної промисловості. Волокна скловати досягають 5 см в довжину, і завдяки цьому, утеплювач має підвищену пружністю і міцністю. При монтажі скловата становить небезпеку для здоров'я людини. Дрібні частинки скла потрапляючи на відкриті ділянки шкіри викликають свербіж, при попаданні в очі або дихальні шляхи можуть завдати непоправної шкоди здоров'ю. При роботі з даним матеріалом потрібен захист органів дихання, обличчя і тіла людини.
Сучасні утеплювачі. Прогрес не стоїть на місці. З'являються нові матеріали, такі як:
- мінеральна вата
- базальтова вата
Мінеральна вата, як і скловата, є волокнистим теплоізоляційним матеріалом, але виробляється з металургійних шлаків, гірських порід або інших силікатних матеріалів. Основна перевага хв. вати в порівнянні зі скловатою - безпека проведення монтажних робіт.
Базальтова вата- це теплоізоляційний матеріал, для виготовлення якого використовуються базальтові гірські породи. У зв'язку з цим термін служби матеріалів з базальтового волокна досягає 30-40 років, що значно вище матеріалів зі скловати і хв. Вати.
Кожен з перерахованих матеріалів має свої переваги і недоліки, але віддаючи перевагу якомусь із них, потрібно враховувати кілька істотних характеристик: теплопровідності, водопоглинання, густини.
Вибір того чи іншого матеріалу залежить від певних завдань і умов монтажу, для виконання якісного і довговічного утеплення. Також залежить від конкретних умов застосування: будете утепляти цокольний поверх або мансардний, або стіни будинку можуть бути дерев'яними. Наприклад при утеплення дерев'яного будинку слід враховувати одну особливість, стіни повинні дихати, інакше заводиться цвіль, грибок і дерево починає гнити. Тому для утеплення слід застосовувати матеріали з високою паропроникністю, наприклад мінеральну вату.
Резюмуючи цю статтю, можна сказати утеплювати будинок потрібно, але необхідно враховувати ряд умов для вибору конкретного матеріалу для утеплення. Важливо не просто утеплити фасад, але і вибрати найбільш оптимальний для даних стін матеріал, що володіє високими характеристиками звукопоглинання, вологонепроникності, вогнестійкості. Матеріал, який найбільш екологічний, здатний захистити стіни від промерзання, освіти грибків і плісняви.