
Фасадні роботи
Мінеральна вата є одним з кращих варіантів для утеплення багатоквартирного чи приватного будинку. Головною її перевагою є низька теплопровідність – будинки, які утеплені мінеральною ватою, мають мінімальні тепловтрати. Це забезпечує комфорт мешканців не залежно від пори року і температури на дворі та значно зменшує витрати на опалення.
Переваги мінеральної вати:
Безпечність
Відсутні токсичні та радіоактивні речовини. Для виробництва використовується сировина, яка успішно пройшла радіологічний контроль. До того ж, мінвата хімічно інертна, стійка до кислотних та лужних середовищ.
Пожежостійкість
Мінеральна вата – матеріал який не горить, так як має у складі тільки мінеральні компоненти.
Шумоізоляція
Волокниста структура робить мінеральну вату прекрасним шумоізолятором.
Довговічність
Жителі будинків, утеплених мінватою, можуть не переживати, що з часом теплоізоляція їхнього будинку погіршиться. Мінеральна вата не псується, не втрачає об’єм та зберігає свої експлуатаційні характеристики протягом 70-100 років.
Види мінеральної вати:
В залежності від типу сировини, мінвата ділиться на три види:
1. Кам’яна вата. В якості сировини для її виробництва використовуються тверді гірські породи. Здебільшого це базальт чи схожі мінерали габро-базальтової групи. Кам’яна вата являється найбільш термостійким видом мінеральної вати, оскільки витримує температурний діапазон від -190 до +700 °C.
2. Скловата. Має у складі скловолокно та пісок. Це гнучкий та міцний матеріал, що має високі теплоізоляційні властивості. Використовується в температурному діапазоні від -60 до +450 °C. Робота зі скловатою вимагає обачності, необхідно працювати в захисних окулярах і рукавицях.
3. Шлаковата. Виробляється з доменних шлаків, і має найменший температурний діапазон експлуатації – до 300 °C. Через гірші характеристики, в порівнянні з іншими видами, шлаковата наразі майже не використовується.
Щільність мінеральної вати варіюється від 30 до 200+ кг/м3. Цей показник впливає на те, для утеплення яких поверхонь буде використана мінеральна вата. До прикладу, для утеплення зовнішніх стін будинків необхідно обирати більш щільну, а отже дорожчу, мінеральну вату, яку можна використовувати під оздоблення декоративною штукатуркою.
Мінеральна вата виробляється у вигляді рулонів, плит та сендвіч-панелей. Гнучка структура мінеральної вати дає можливість утеплювати як рівні, так і криві поверхні. Її використовують для теплоізоляції фасадів, даху, підлоги, горища.
Кам’яна вата зберігатиме свої характеристики тільки за умов правильного монтажа. Для того, щоб забезпечити 100% ефективність теплоізоляції, потрібно захистити мінеральну вату за допомогою спеціальної паро- та гідроізолюючої плівки.
Мінеральна вата достатньо дорога, але завдяки винятковим експлуатаційним характеристикам, перевершує інші утеплювачі в рази. Отож, це розумний вибір для тих, хто хоче жити в якісному помешканні, і насолоджуватись комфортом довгі роки.